Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>A=Туренко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Туренко О.  
Метафізична дихотомія форм страху / О. Туренко // Філософ. думка. - 2007. - № 4. - С. 17-38. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.21 + Ю223.32 + Ю6*671

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж61798 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Туренко О. І. 
Прототип автотранспортної лабораторії універсального призначення / О. І. Туренко // Вестн. ХНАДУ. - 2008. - Вып. 41. - С. 42-44. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто та запропоновано функціональну схему і пропозиції щодо фізичної реалізації автомобільної динамічної експертної системи універсального призначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-07с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Туренко О. С. 
Страх як соціально-філософський феномен (генеза та функції) : Автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / О. С. Туренко; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2004. - 19 c. - укp.

Здійснено соціально-філософський аналіз генези та функцій феномену страху в суспільстві, його місце та значення в онтологічному існуванні людини, починаючи з архаїчного періоду розвитку цивілізації до сучасності. Проаналізовано рівень вивчення цього феномену в психології та пов'язаних з нею галузевих дисциплінах. Відзначено штучність галузевого розмежування термінів "страх" і "тривога" для нерозривно-онтологічного існування людини, висунуто гіпотезу про наявність "градаційної шкали" єдиної, нерозривної суті феномену страху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:Ю9 + Ю955.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330938 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Туренко О. С. 
Чесноти як модуси консолідації громадської спільності в доктрині Св. Томи Аквінського / О. С. Туренко // Наука. Релігія. Суспільство. - 2012. - № 1. - С. 50-58. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Визначено елементи ієрархії чеснот у томізмі та розкрито перспективи, що їх консолідують, у процесі синхронізації індивідуальних та колективних прагнень, когнітивних здібностей людей. Зроблено висновок, що Тома Аквінський, пропонуючи детермінувати процес удосконалення людської природи через раціонально-теологічну систему солідаристських чеснот, затверджував автономність розуму, цінність добродійників, які могли удосконалювати інших вірян і цим синхронізувати індивідуальні та колективні прагнення громадської спільності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375-4-342.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Туренко О. С. 
Страх як дар Святого Духа в доктрині св. Томи Аквінського. Ч. I / О. С. Туренко // Наука. Релігія. Суспільство. - 2012. - № 2. - С. 46-52. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено значення страху як одного з семи дарів Святого Духа та провідного поняття доктрини св. Томи Аквінського. Того теологічного феномену, який спонукає людину до самовизначення й удосконалення і водночас синхронізує вільну волю та розум індивіда з ключовою метою християнської громади - реалізацією Божого порядку. Зроблено висновок, що амбівалентна сила страху як дару Святого Духа заохочує вірянина вільно опановувати його сутнісними колами, які надають людині наснагу здобути духовну довершеність. Водночас раціонально-духовна хода людини колами страху, досягнення стану смиренної доброчинності слугують завданню консолідації християнської громади і встановленню єдиновірного Божого порядку у Всесвіті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375-4-342.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Туренко О. С. 
Страх як дар Святого Духа в доктрині Св. Томи Аквінського. Ч. II / О. С. Туренко // Наука. Релігія. Суспільство. - 2012. - № 3. - С. 75-81. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено значення одного из семи дарів Святого Духа - страху, в доктрині св. Фоми Аквінського. Того теологічного феномену, який змушує людину до самовизначення та самовдосконалення, і в той час синхронізує вільну вільність та розум особистості з головною метою християнської спільноти - реалізацією Божого порядку. Зроблено висновок, що амбівалентна сила дару страху Святого Духа ініціює вірянина до вільного володіння його сутнісними сферами, які надають людині можливість досягнути стану духовної досконалості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э375-4-342.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Алексієв О. П. 
Телематика, мехатроніка та синергетика на автомобільному транспорті / О. П. Алексієв, В. О. Алексієв, Є. П. Логачов, О. І. Туренко // Автомоб. трансп. : сб. науч. тр. - 2009. - Вып. 25. - С. 266-269. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто проблему дослідження інтелектуальних транспортних машин і систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: О37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70158 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Туренко О. В. 
Рання діагностика та корекція тромбогеморагічних порушень у жінок, яким виконана гістеректомія з приводу пухлин матки : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / О. В. Туренко; МОЗ України, Одес. нац. мед. ун-т. - О., 2012. - 20 с. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.714.1-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА394464 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Туренко О. С. 
Пошуки смислів сумісності індивідуального й колективного: соціально-філософські досвіди Середньовіччя : монографія / О. С. Туренко. - Маріуполь : Схід. видав. дім, 2015. - 426 c. - Бібліогр.: с. 398-426 - укp.

Визначено ідеальні образи та форми комунікації між горним і земним, колективним та індивідуальним, які стають формотвірними витоками картини світу Середньовіччя. Розглянуто християнський концепт людини, уявлення про її первісні права, межі соціальної свободи в межах універсальних цінностей та земних реалій. Встановлено доктринальні вимоги до індивіда, ті саморегулювальні механізми й соціальні очікування, які стали імперативними нормами Середньовічної доби. З'ясовано міру усвідомлення соціальних процесів й охарактеризовано уявлені межі свободи індивідів, середньовічних асоціацій та механізми знайдення смислів сумісності одиничного та множинного в їх соціальній динаміці та солідарності. Визначено ціннісні критерії та структурні принципи формування ідеального громадянського ладу в цю добу. Приділено увагу доктринальним феноменам Всесвіту, які служать гармонізації цілісності уявленого порядку у взаємодії трансцендентного, загального й індивідуального. Обгрунтовано механізми панування церкви над свідомістю вірян, критерії служіння та межу підпорядкування їй індивіда. Проаналізовано світоглядні принципи суспільної консолідації та злагоди та з'ясовано міру усвідомлення схоластами значення політичних структур суспільства, а також завдання світських володарів у справі утвердження справедливого порядку та формування досконалої спільності вірян. Вивчено доктринальну легітимацію середньовічного міста, його ідеальні образи та реальний стан. Досліджено значення міста в справі гармонізації індивідуального й колективного, приватного і публічного, означити вплив міста на практичне примирення в його просторі концептів двох влад. Виявлено ідеальний образ доброчесного християнина, який насправді став взірцем для повторення множинності і вільно втілив ключові універсальні компоненти християнства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)41

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА792254 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Туренко О. С. 
Модерні пошуки синхронізації індивідуального і колективного - візії Ж. Бодена / О. С. Туренко // Наука. Релігія. Суспільство. - 2014. - № 1. - С. 41-46. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Проаналізовано осмислення проблеми синхронізації індивідуального і колективного в політичній філософії Ж. Бодена. Розкрито ключові методи досягнення цієї проблеми, які досягаються, на думку французького філософа, завдяки впровадженню в політичне життя принципу державного суверенітету.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*666

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Туренко О. С. 
Принципи гармонізації протиріч соціальних елементів у фундаторів німецького консерватизму (Ю. Мьозер та А. Мюллер) / О. С. Туренко // Наука. Релігія. Суспільство. - 2014. - № 4. - С. 23-29. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено соціально-політичні ідеї Ю. Мьозера і А. Мюллера, їх уявлення про принцип гармонізації соціальних елементів. Ідеї фундаторів німецького консерватизму утверджуються як концептуальна основа формування єдиної федеративно-юнкерської імперії, яка мусить гармонізувати протиріччя соціальних елементів, індивідуального і колективного, минулого і теперішнього, традиційного і модерного.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4НІМ)-17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Туренко О. С. 
Пошуки смислів сумісності індивідуального й колективного - досвід Середньовіччя : автореф. дис. ... д-ра філос. наук : 09.00.03 / О. С. Туренко; НАПН України, Ін-т вищ. освіти. - Київ, 2016. - 40 c. - укp.

Дослідження соціально-філософської реконструкції ціннісних і позитивно-солідарних смислів сумісності індивідуального та колективного в добу західного Середньовіччя, яке надає теоретичну можливість вирішення кризових явищ сьогодення. Здійснено концептуалізацію раціональних ідей і практичних форм консолідації індивідуального та колективного. Уперше розкрито аксіологічний потенціал середньовічного досвіду як чинника подолання соціального патерналізму та несвободи. Доведено, що питання усвідомлення цих смислів розглядалося середньовічними мислителями як пов'язане з провіденціальною оптикою людства та формуванням аксіологічно-ієрархічної цілісності. Показано, що досвід осмислюється як позитивне явище, яке надає людині і спільнотам християн наснагу до соціальної трансформації, закладає підгрунтя суспільної солідарності й удосконалення форм сумісного життя. Обгрунтовано, що в середньовічних доктринах досягнення колективного спасіння осмислюється як результат вільних дій та вчинків індивідів, що приречені самостійно перетворювати свою природну гріховність (status naturae) на доброчесність. Висвітлено ієрархічний принцип підпорядкування нижчого вищому, підкорення індивідуального колективному. Духовна і світська влада впорядковували суспільне життя, формували організацію правового порядку, закріпили за індивідом право на суверенність, а за колективом - право на примус. Доведено, що церква збалансовувала революційну та консервативну тенденції в християнстві, спрямовувала вільну волю людини до злагоди з вимогами колективного. Розкрито єдність ціннісних смислів: від щоденно-буденного до абсолютно-трансцендентного сенсу образів середньовіччя. Визначено доктринальні концепти та досвід метафізичного, релігійно-морального та соціально-політичного консенсусу: узгодження інтересів індивідів і соціуму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*134

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА422525 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Туренко О. 
Форми самоздійснення людини - відповідь св. Августина / О. Туренко // Укр. полоністика. - 2016. - Вип. 13. - С. 97-105. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Стверджено, що в антропологічній доктрині св. Августина домінує концепт потенційного добра, конструктивна впевненість у майбутній трансформації індивіда і людства в духовну спільноту. Вчення вказує, що всі форми земного життя об'єднані Божим люблячим даром і тому є vita activa, а вже на тривіальному рівні форми життя поділяються на vita activa, vita contemplativa i змішану. Вони, як динамічні форми самоздійснення, є взаємозалежними і взаємодоповнюючими родами, що обираються людиною самостійно й формують атмосферу особистої й соціальної concordia.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Родіонова В. В. 
Предиктори розвитку і прогресування серцевої недостатності в додіалізних хворих із хронічною хворобою нирок / В. В. Родіонова, О. О. Бойко, О. А. Туренко, О. О. Денисенко // Почки. - 2019. - 8, № 1. - С. 29-33. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Хронічна хвороба нирок (ХХН) призводить до раннього ураження серця і судин із розвитком серцевої недостатності. Маніфестація одного захворювання призводить до прогресування іншого, оскільки хронічна серцева недостатність (ХСН) є станом, при якому міокард і нирки патогенетично тісно пов'язані між собою. Мета роботи - виявлення ранніх предикторів розвитку та прогресування ХСН у хворих із ХХН. Проведено ретроспективний аналіз історій хвороби 322 пацієнтів із ХХН I - IV стадій. Пацієнти були розподілені на дві групи: в основну увійшли пацієнти із серцевою недостатністю і ХХН (n = 50), в групу порівняння - пацієнти з ХХН, але без ХСН (n = 50). Вивчали дані клінічного огляду пацієнтів, лабораторного й інструментального обстеження. Отримані результати оброблялися статистично. У пацієнтів із ХХН й ознаками серцевої недостатності були виявлені підвищений індекс маси тіла, набряки на нижніх кінцівках, артеріальна гіпертензія II стадії, 1 - 2-го ступеня. На електрокардіограмі зареєстровані порушення ритму за типом пароксизмальної тахікардії, фібриляції передсердь. Виявлено зниження рівня гемоглобіну, фільтраційної функції нирок, підвищення рівня загального холестерину. Висновки: як ранні предиктори розвитку ХСН у хворих із ХХН можна розглядати діастолічну артеріальну гіпертензію, анемію і підвищення рівня загального холестерину. Ризик розвитку і прогресування серцевої недостатності збільшується при зниженні швидкості клубочкової фільтрації нижче 60 мл/хв. ХСН розвивається раніше і швидше прогресує у хворих із ХХН, що виникла внаслідок хронічного гломерулонефриту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-1 + Р414

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100881 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Зозуля Є. В. 
Історія вчень про державу і право : навч. посіб. / Є. В. Зозуля, О. С. Туренко, І. В. Іванов; МВС України, Донец. юрид. ін-т. - Херсон : Олді-Плюс, 2018. - 307 c. - укp.

Висвітлено історію вчень про державу та право як науку та навчальну дисципліну. Розглянуто політико-правові концепції раннього та високого Середньовіччя. Увагу приділено вченню про державу та право в період Просвітництва (ранній модерн). Розкрито особливості європейської політико-правової думки кінця XVIII - початку XIX ст. Охарактеризовано європейські політико-правові школи кінця XIX - початку XX ст. Окремо розглянуто політико-правові вчення Росії та України кінця XVIII - початку XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0) я73 + Ф1(0) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА830622 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Воєнно-польова хірургія : [практ. і навч. посіб.] / Я. Л. Заруцький, В. Я. Білий, В. М. Денисенко, С. А. Асланян, І. С. Богдан, М. П. Бойчак, А. О. Бондаревський, В. В. Бондарчук, О. В. Борзих, Н. О. Борзих, О. М. Бурлака, В. В. Бурлука, В. М. Величко, А. В. Верба, О. С. Герасименко, М. І. Гуменюк, С. О. Гур'єв, О. Г. Данчин, А. О. Данчин, В. О. Жаховський, О. І. Жовтоножко, Б. Б. Жупан, А. Д. Замковий, М. А. Каштальян, В. В. Коваленко, В. М. Коваленко, Г. П. Козинець, О. А. Компанієць, С. О. Король, А. М. Лакша, В. Г. Лівінський, А. М. Лихота, І. А. Лурін, В. М. Мельник, Ю. М. Олійник, Ф. І. Панов, І. В. Пасько, В. В. Петкау, М. Є. Поліщук, В. М. Роговський, Г. Г. Рощін, І. С. Савка, О. Ф. Савицький, Е. В. Світличкний, І. В. Собко, С. С. Страфун, А. Є. Ткаченко, В. І. Трихліб, І. Р. Трутяк, О. В. Туренко, І. В. Федірко, І. П. Хоменко, І. І. Храмов, В. П. Циганков, В. Ю. Шаповалов, О. М. Шевченко; ред.: Я. Л. Заруцький, В. Я. Білий. - Київ : Фенікс, 2018. - 544 c. - укp.

Розглянуто основні положення воєнно-польової хірургії, історичні й організаційні основи, а також принципи надання хірургічної допомоги, рівні медичної допомоги та особливості її надання пораненим на війні. Вміщено необхідну інформацію щодо особливостей патогенезу, діагностики, оцінки тяжкості та хірургічної тактики лікування бойової хірургічної травми згідно з сучасними поглядами на ранову і травматичну хворобу. Розкрито питання анестезії, реанімації та інтенсивної терапії, кровотечі та крововтрати, комбінованих уражень, компресійно-роздавленої, термічної травми, інфекційних ускладнень поранень і травм на етапах медичної евакуації. Увагу приділено асептикам і антисептикам. Подано необхідну інформацію щодо інфекційних хвороб у поранених і травмованих. Висвітлено особливості діагностики, клінічного перебігу та хірургічної тактики у разі бойових і механічних травм черепа та головного мозку, органів зору, ЛОР-органів, щелепно-лицьової ділянки, хребта та спинного мозку, грудей, живота, таза і тазових органів, сечостатевої системи, кінцівок, магістральних судин і периферичних нервів, а також ран м'яких тканин на етапі медичної евакуації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р45,9 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО36546 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Родіонова В. В. 
Амілоїдоз як клінічна проблема (складний випадок встановлення діагнозу амілоїдозу нирок) / В. В. Родіонова, О. А. Туренко, І. В. Кужевський, К. В. Циганков, О. О. Денисенко, Ю. О. Разініна, О. О. Бойко // Нирки. - 2020. - 9, № 3. - С. 159-168. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Амілоїдоз є одним з найбільш складних захворювань у терапевтичній практиці та може призводити до необоротних уражень нирок з розвитком хронічної ниркової недостатності. Тому питання своєчасної діагностики та раннього лікування цього захворювання є дуже актуальними. Наведено клінічний випадок амілоїдозу нирок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.7 + Р414

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100881 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Туренко О. І. 
Підвищення стійкості, керованості і функціональної стабільності легкових автомобілів при службових гальмуваннях : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.20 / О. І. Туренко; Харків. нац. техн. ун-т сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - Харків, 2018. - 20 c. - укp.

Висвітлено актуальні проблеми визначення раціонального розподілу гальмівних сил між осями транспортного засобу. Досліджено питання стійкості та керованості двовісних автомобілів при службових гальмуваннях. Вперше визначено закон розподілу гальмівних сил між осями, що забезпечує стійкість двовісного автомобіля при прямолінійному русі в процесі службового гальмування, отримано ідеальні характеристики гальмівної системи двовісного автомобіля при службових гальмуваннях і визначено зону можливих значень коефіцієнта розподілу гальмівної сили на передню вісь. Розвинуто критерій керованості автомобіля в застосуванні його до службових гальмувань. Запропоновано використовувати граничне за зчепленням передніх або задніх коліс з дорогою кутове прискорення машини в площині дороги. Зазначено, що наведені рекомендації щодо вибору раціонального коефіцієнта розподілу гальмівних сил і Методики оцінки стійкості автомобілів при службових гальмуваннях використовуються підприємствами Української автомобільної корпорації, у тому числі Запорізьким автомобільним заводом ПАТ "ЗАЗ" при виконанні науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт. Зауважено, що матеріали дисертаційної роботи пройшли апробацію в Харківському науково-дослідному інституті судових експертиз імені заслуженого професора М. С. Бокаріуса.


Індекс рубрикатора НБУВ: О335.52-014

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432903 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Козловець М. 
Принципи соціально-політичної concordia у доктрині Августина Блаженного / М. Козловець, О. Туренко // Укр. полоністика. - 2018. - Вип. 15. - С. 50-63. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто Августинову доктрину вдосконалення форм суспільного життя, співвідношення індивідуального і колективного та віднайдення смислів їх сумісності, механізмів досягнення стану concordia. Стверджується, що у концепті вільної волі людини св. Августина поряд з уявленням про споглядальне очікування Божого спасіння існував концепт активної форми життя - служіння громаді й спосіб життя, спрямований на вдосконалення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э371,123 + Э371-3-028 Августин + Ю3(0)414-335

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Козловець М. 
Європейський досвід інтерпретації дихотомії доброчесності і солідарності / М. Козловець, О. Туренко // Укр. полоністика. - 2019. - Вип. 16. - С. 67-76. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Досліджено деякі тенденції концептуального осмислення перцепцій доброчесності й солідарності в західноєвропейській філософській думці, охарактеризовано доброчесну ідентичність як підгрунтя солідарності, легітимізатора співбуття індивіда та спільноти. Встановлено, що природною основою й онтологічною передумовою солідарності є соціабельність - внутрішньо притаманна властивість людей до взаємодопомоги й кооперації. Як синкретичне відчуття цілісності та нерозривності світу з подібними собі солідарність спонукає людей бути разом, оскільки кожний індивід несе в собі схожі якості, апріорні ціннісні та переконання. Звернено увагу й на таку природну засаду солідарності як потяг до безпеки, що пов'язано з інстинктом і практикою самозбереження. Зазначено, що первісним антропологічним компонентом солідарності є раціональна доброчинність індивіда, яка виявляється в публічній сфері. Здійснено філософську рефлексію щодо пошуку смислів, форм і способів солідарного співбуття людей. На основі аналізу філософської спадщини Цицерона, Арістотеля, Августина Блаженного, Дунса Скота з'ясовано, якщо в суспільно -політичному житті домінуючою стає приватна сфера, то суспільство опиняється в стані "війни всіх проти всіх". Щоб урівноважити публічну та приватну сфери життя, необхідна раціонально врівноважена та альтруїстична дія "виставлення" самого себе з потаємного кола приватного життя з метою ідеального вдосконалення суспільного. Установлено, що з XVI ст. право на солідарність почало осмислюватись як одне з природних прав і розлядалось в межах теорії суспільного договору, реформаторської теорії німецького кальвініста Й. Альтузія, а доброчесність отримала прагматично-імітаційне тлумачення (Н. Макіавеллі). Охарактеризовано просвітницькуйі революційно-національну форми солідарності XVII - XVIII ст., особливості механічної (міфологічної) й органічної солідарності за Е. Дюркгаймом. Розглянуто доброчесність як підгрунтя солідарності в сучасних умовах, новітні форми сумісності індивідуального й спільнотного з урахуванням історичного досвіду. Констатовано, що процес національної консолідації в Україні за роки незалежності не набув системного та цілісного характеру, а був переважно фрагментарним та ситуативним. Обгрунтовано, що українському суспільству необхідно запропонувати надійні солідаритети.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю713.12 + Ю6*622

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24990 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського